KAŽDÝ MôŽE HOVORIŤ PO NEMECKY.

„Hodina nemčiny týždenne síce uspokojí vaše intelektuálne predsavzatia, ale nenaplní v dostatočnej miere mozgové bunky živým jazykom “

Učenie nového jazyka často považujeme za niečo vysoko intelektuálne. Ľudia, čo veria tomu, že sú na tom podľa spoločnosti inteligenčne nižšie sa jazyky neučia. Vraj na to nemajú hlavu. Spoločnosť nám dáva na javo, že učenie jazyka je otázkou financií. Teda : nemáš peniaze, nevieš si hodiny cudzieho jazyka zaplatiť.

Chceme lepšie do intelektuálneho sveta zapadnúť, učíme sa jazyky. Vraj, kto vie veľa jazykov, je asi naozaj, naozaj inteligentný.

Naučiť sa cudzí jazyk nie je získaná, vrodená vlastnosť. Je to vlastnosť osvojená, naučená. Niekto si musí dať viac námahy a stanoviť priority, niekomu to ide jednoduchšie. Ale šancu majú oboje strany. Naozaj je to len výhovorka, ak niekto verí tomu, že je príliš primitívny, aby sa novú reč naučil.

Ďalší zádrhel v učení sa novej reči vnímam v tom, že len ak chodíme na kurzy, školy, privátne hodiny jazyka, len vtedy sme schopní sa reč naučiť. Pre mňa je školské učenie len 20 % z príležitostí, ktoré sa nám navôkol núkajú.

Pre mňa je dôležitejšie začať v jazyku cítiť, myslieť, mať ho napočúvaný, ako nabiflený z kníh.

Moja rada študentom :

– každý deň pozerať v nemčine to, čo ich baví !! ( dokumenty, šport, cestovanie, rozprávky ), čo je pre mňa ako lektorku dôležitejšie, ako suché cvičenia z knihy. Počúvať živú nemčinu, počúvať dej, kde sa naozaj žije !!

– s nemčinou žiť denno denne, lebo hodina týždenne síce uspokojí vaše intelektuálne predsavzatia, ale nenaplní v dostatočnej miere mozgové bunky nemčinou .

Teším sa na Vás na mojich hodinách nemčiny

S úctou

Elena Petrus

Elena Petrus
Som presvedčená, že každý môže hovoriť po nemecky. Nemeckým jazykom motivujem a inšpirujem ľudí k zmene, ktorú im znalosť nemčiny môže priniesť. viac inšpirácie >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len za účelom spracovania tohoto komentáru.

  • KAŽDÝ MôŽE HOVORIŤ PO NEMECKY.

    Nechaj sa inšpirovať.

  • Najnovšie články