SESTRIČKA, HOVORÍTE PO NEMECKY?

Na hodinách nemčiny pre zdravotnícky personál nepreberáme len gramatiku. Moje 20 ročné skúsenosti ako diplomovaná zdravotná sestra Vám pomôžu nie len v nemeckej gramatike. Ale aj v zručnostiach, ktoré zdravotnícky personál potrebuje na pracovisku vedieť.


Vedieť v nemčine.


Predávam Vám ďalej moje vedomosti z oblasti chirurgie, interného lekárstva, ale hlavne z ošetrovateľstva. Rôzne “ Pflegediagnosen“, ale aj rýchle jednanie Vám uľahčí život v tomto tak náročnom povolaní.Dávam Vám rady a triky, ako jednať s pacientom, klientom a doktormi.

Kedy jednať samostatne, a kedy poprosiť o pomoc. Pomáham Vám pri nástupe na nové oddelenie, aby ste sa čo najrýchlejšie zorientovali a naučili po nemecky to, čo najviac potrebujete vedieť.

Prešla som si všetkým. Pocitmi menejcennosti, keď som sa ako Slovenka dostala do kapitalistickej krajiny. Prešla som si aj obdobiami, keď som vystriedala viac oddelení, lebo som sa chcela veľa naučiť.

Prešla som obdobím, kde som mala strach osloviť doktorov, aj keď som po nemecky vedela dobre. Obdobím kolegiálneho mobingu a obdobím, kde som sa uplatnila aj v kolektíve, nie len profesionálne.

Dnes pracujem v jednej z viedenských nemocníc. Prichádzam do kontaktu s bezdomovcami aj milionármi. Všetky skúsenosti boli pre mňa lekcie, ktoré som prijala a som za ne nesmierne vďačná.

V Nemčine pre medicínsky personál ponúkam inšpiráciu a motiváciu ako uspieť a nezutekať po pár týždňoch. Povzbudzujú ma úsmevy mojich klientov, ktorí si stále viac a viac veria. Či už v nemeckom jazyku, ale aj profesionálne. Ste mojou inšpiráciou.

Ďakujem.

S úctou k Vám

S úctou k sebe.

Elena Petrus

Štítky:
Elena Petrus
Som presvedčená, že každý môže hovoriť po nemecky. Nemeckým jazykom motivujem a inšpirujem ľudí k zmene, ktorú im znalosť nemčiny môže priniesť. viac inšpirácie >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len za účelom spracovania tohoto komentáru.

  • KAŽDÝ MôŽE HOVORIŤ PO NEMECKY.

    Nechaj sa inšpirovať.

  • Najnovšie články